Medyczna marihuana i walka z alkoholizmem

Marihuana i jej korzyści dla zdrowia

Ilość pacjentów, którzy pozytywnie opowiadają o doświadczeniach wynikających ze stosowania medycznej marihuany, nieustannie się powiększa. Nie chodzi już tylko o osoby cierpiące na choroby sercowe, nowotwory, Parkinsona, Alzheimera, ale nawet te, które nie mogły sobie przez długi czas poradzić w walce z alkoholizmem.

Kontrowersje i pewne stereotypy

Nie ulega wątpliwości, że zdania w kwestii leczenia alkoholizmu przy pomocy medycznej marihuany są podzielone. Każda ze stron posiada mocne argumenty i może przytoczyć wiele przykładów. Kluczową kwestią okazują się w wielu przypadkach panujące w naszym kraju stereotypy, wpływające na to, iż nowe rozwiązania nie są witane z otwartymi ramionami.

Kluczem do sukcesu podejście pacjenta

Prawda jest jednak w tej kwestii dość banalna i dotyczy przede wszystkim podejścia samego pacjenta. Jeśli ten pragnie zmiany, to medyczna marihuana jest mu w stanie pomóc. Na pewno nie natychmiastowo, ale po pewnym czasie efekty mogą być widoczne gołym okiem.

W czym może pomóc medyczna marihuana?

Odpowiednie korzystanie z marihuany jest w stanie pomóc w zwalczaniu depresji, która jest nieodłącznym towarzyszem alkoholizmu. Podobnie rzecz przedstawia się z pokonywaniem stanów lękowych. Niektórzy byli alkoholicy podkreślają też, że dzięki medycznej marihuanie ich ochota na sięganie po kolejną szklankę czy kieliszek stawała się znacznie mniejsza. W żadnym wypadku nie było również mowy o tym, iż jedno uzależnienie doprowadziło do drugiego.